Agentura Vaněk Agency, pořadatel atletického mítinku Rieter, děkuje za spolupráci následujícím partnerům. Zvláštní poděkování strojírenské společnosti Rieter CZ Ústí nad Orlicí.

První je na začátku své sportovní kariéry, přesto se již výrazně prosadil ve světovém měřítku. Druhý a třetí jsou podstatně zkušenější, také oni mají úctyhodnou sbírku světových a evropských medailí. Představujeme tři největší hvězdy letošního mítinku Rieter.

Podruhé do stejné řeky nevstoupíš, říká. V případě mezinárodního atletického mítinku Rieter to však neplatí. Také jeho čtvrtý ročník, který se konal v úterý 30. srpna, měl opět vysokou sportovní úroveň. Jak potvrzuje v rozhovoru manažer mítinku Vladimír Vaněk, dlouho nebylo jisté, kdo všechno do Ústí nad Orlicí přijede…

Dvacítka atletů a atletek, kteří startovali na nedávném mistrovství Evropy v Mnichově, se představí na čtvrtém ročníku mítinku Rieter, který se koná v úterý 30. srpna. Diváci uvidí závodníky ze Slovinska, Polska, Maďarska, Slovenska, Ukrajiny a České republiky.

Atleti se v závěru sezonu vytáhli, mítink Rieter se při svém čtvrtém ročníku dočkal šesti nových rekordů.
Na stovce vytvořila časem 11,49 nový rekord Lada Vondrová, dosud byla z roku 2020 nejrychlejší Bendová za 11,63. Vondrová je novou rekordmankou také na třístovce (36,59), kde od roku 2019 držela rekord indická běžkyně Hima (37,25).

Do programu čtvrtého ročníku mezinárodního atletického mítinku Rieter, který se uskuteční v úterý 30. srpna, byl dodatečně zařazen disk mužů. Ve hře je totiž start mladé světové superhvězdy!

Do Ústí nad Orlicí by měl přijet závodit letošní mistr světa z amerického Eugene a druhý diskař nedávného evropského šampionátu v Mnichově, Slovinec Kristjan Čeh. Teprve třiadvacetiletý diskař vyhrál světový šampionát skvělým výkonem 71,13, na evropském mistrovství byl druhý výkonem 68,28. Pokud se nám jeho start podaří realizovat, bude to opravdová atletická bomba,“ míní manažer mítinku Vladimír Vaněk. Doplňme, že trenérem talentovaného Čeha(měří úctyhodných 206 centimetrů) je bývalý výborný diskař Gerd Kanter z Estonska.

Soutěž v hodu diskem by měla být vyvrcholením mítinku se startem v 17.40 hodin.

Dvacet českých atletů, kteří startovali na evropském šampionátu v Mnichově, přijelo závodit na čtvrtý ročník mezinárodního mítinku Rieter. Největší hvězdou byl letošní mistr světa v hodu diskem Kristjan Čech ze Slovinska.
Třiadvacetiletý sympaťák přicestoval do Ústí nad Orlicí v pondělí večer z tréninkové přípravy v Estonsku. Na stadionu se objevil necelé dvě hodiny před začátkem soutěže, kterou podle očekávání opanoval.
„Byl to moc hezký závod. Měl atmosféra, skvělé bylo publikum. Závodit hned druhý den po příletu nebylo optimální, cítil jsem malou Konec sezony se blíží, čekají mne ještě tři závody,“ komentoval Kristjan Čech, který se ve středu ráno vydal letecky opět do Estonska za trenérem Gerdem Kanterem.

Čtvrtý ročník mezinárodního atletického mítinku Rieter, na kterém v uplynulých třech letech startovala řada skvělých českých a zahraničních závodníků, medailistů z olympijských her a ze světových a evropských šampionátů, mění termín. Letos se mítink uskuteční v úterý 30. srpna.