Atletičtí fanoušci se těší na třetí ročník mezinárodního mítinku Rieter, který se uskuteční ve středu 18. srpna v Ústí nad Orlicí. V akci uvidí medailisty z nedávných olympijských her, oštěpaře Jakuba Vadlejcha a Vítězslava Veselého.

Dvojici českých oštěpařů porazil v Tokiu pouze indický reprezentant Chopra (87,58). Druhý Vadlejch bral stříbro za výkon 86,67 a třetí Veselý dosáhl výkonu 85,44. V Ústí nad Orlicí absolvoval v úterý první trénink mistr světa z roku 2019, Anderson Peters z Grenady, jehož osobní rekord je výborných 87,31 m. Třiadvacetiletý oštěpař potvrdil velmi dobrou formu o víkendu na závodech v Německu, kde hodil 85,85 m. Letošní mítink ozdobí také oštěpařka Bára Špotáková, která v Ústí nad Orlicí závodila i ve dvou předcházejících ročnících mítinku. 

Na mítinku budou startovat další čeští olympionici, například koulař Tomáš Staněk, sprinter Jan Jirka, čtvrtkaři Vít Müller, Patrik Šorm, Matěj Krsek a Michal Desenský, oštěpařka Irena Gillarová. Kompletní česká špička bude na startu mužského běhu na 800 metrů, v Ústí nad Orlicí se představí také překážkář Petr Svoboda a sprinteři Jan Veleba se Zdeňkem Stromšíkem.
Ze zahraničí budou závodit sprinterka Maja Mihalec (stovka za 11,27) a čtvrtkařka Anita Horvat (300 m za 37,00), mužskou třístovkou poběží nejlepší slovenský čtvrtkař Šimon Bujna (46,32). Na hladké stovce se představí výborná překážkářka z Kanady Michell Harrison (100 m př. 13.11). 
Středeční mítink startuje v 16 hodin, vstupenky za 100 a 50 korun jsou slosovatelné. První cena: víkendový pronájem vozu Renault zdarma.