Jan Lustyk detail 800px 1Vážení příznivci atletiky.

Společnost Rieter CZ si v letošním roce připomíná 25. výročí od úspěšné privatizace se švýcarským koncernem Rieter. Po tříleté úspěšné restrukturalizaci jsme kromě byznysu samozřejmě uvažovali také o naší zodpovědnosti k regionu, kde působíme. Stanovili jsme si pilíře, do kterých budeme přispívat. V oblasti kultury je to na prvním místě mezinárodní Kocianova houslová soutěž. V sociální oblasti dlouhodobě podporujeme Orlickoústeckou nemocnici.
V oblasti sportu byl dlouhých čtyřiadvacet let základním pilířem tenis. Celkem dvacetkrát se hrálo v Ústí nad Orlicí mistrovství České republiky mužů a žen, čtyřikrát mezinárodní turnaj mužů kategorie ITF. Změna pravidel v loňském roce a též určitá setrvačnost, která se v tenise objevila, nás společně s panem Vladimírem Vaňkem vedla ke změně. Tak trochu symbolicky k ní dochází v době 25. výročí novodobé historie naší firmy.
Volba padla na královnu sportu, atletiku. Rozhodli jsme se podpořit atletický mítink RIETER, na kterém bychom rádi přivítali špičkové české atlety.
Věřím, že mítink přiláká na atletický stadion v Ústí nad Orlicí diváky, který přeji příjemné sportovní zážitky.

Jan Lustyk
generální ředitel Rieter CZ s.r.o.