hejtman netolickyVážení sportovní přátelé.

V našem Pardubickém kraji se každoročně koná celá řada tradičních sportovních klání, soutěží, závodů či turnajů s regionálním, celostátním, ale také mezinárodním věhlasem.
Také město Ústí nad Orlicí dlouhodobě žije sportem a já jsem za to velice rád. Dlouhá léta jsme se setkávali v rámci tenisového turnaje, který se těšil podpoře města a kraje, ale především společnosti RIETER, která mu propůjčila své jméno. Společnosti chci touto cestou poděkovat, protože je příkladem hodným následování. Připomínám, že kromě sportovních či kulturních aktivit dlouhodobě podporuje také Orlickoústeckou nemocnici.
V letošním roce se poprvé setkáváme v rámci jiného sportovního odvětví. Je jím královna sportu, atletika. Na sportovní mapě našeho regionu se objevil nový atletický mítink, který nese právě jméno společnosti RIETER. Pevně věřím, že letošním rokem zakládáme novou a úspěšnou tradici. Věřím, že se Ústí nad Orlicí stane místem, kam se s radostí budou vydávat a měřit své síly špičkoví čeští atleti, mezi kterými budou čeští reprezentanti a třeba i potenciální mistři světa nebo olympijští vítězové.
Chci na tomto místě poděkovat organizátorům za jejich práci a popřát všem sportovcům co nejlepší výkony. Věřím, že se do našeho kraje budou rádi vracet.

Martin Netolický
hejtman Pardubického kraje