Pozítří, ve středu 18. srpna, se v Ústí nad Orlicí uskuteční atletický mítink Rieter a jak se zdá, jeho třetí ročník by mohl mít skutečné exkluzivní obsazení. Skvělou podívanou by měly nabídnout zejména soutěže oštěpařů a oštěpařek.

Pokud všechno dobře dopadne, v což pevně věřím, tak diváci uvidí v akci oba české atletické medailisty z nedávných olympijských her v Tokiu. Stříbrného oštěpaře Jakuba Vadlejcha a Vítězslava Veselého, který vybojoval bronzovou olympijskou medaili,“ potvrzuje manažer mítinku Vladimír Vaněk.
Dvojici českých atletů doplní jeden zahraniční borec, která patří rovněž do světové špičky „Manažer Alfons Juck nám nabídl mistra světa z roku 2019, Andersona Peterse z Grenady. Připomínám, že to je borec s osobním rekordem 87,31 metru. O víkendu hodil na mítinku v Německu 85,85 m.“
Středeční mítink ozdobí také oštěpařka Bára Špotáková, která v Ústí nad Orlicí závodila i ve dvou předcházejících ročnících mítinku. „Báře olympiáda nevyšla, ale stále má do závodění chuť a já věřím, že v oštěpařském sektoru neřekla poslední slovo,“ míní Vaněk.
Na mítinku Rieter budou startovat další čeští olympionici, například koulař Tomáš Staněk, sprinter Jan Jirka, čtvrtkaři Vít Müller, Patrik Šorm, Matěj Krsek a oštěpařka Irena Gillarová. Kompletní česká špička bude na startu mužského běhu na 800 metrů, v Ústí nad Orlicí se představí také překážkář Petr Svoboda a sprinteři Jan Veleba se Zdeňkem Stromšíkem. Očekává se start dalších zahraničních atletů (Slovinska, Kanada, Slovensko).
Středeční mítink bude zahájen v 16 hodin.