Jan Lustyk detail 800px 1

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte mi, abych vás v této stále neklidné době, kdy velká většina z nás podporuje a pomáhá Ukrajině a přeje si ukončení této nesmyslné války a s ní souvisejících negativních ekonomických dopadů, přivítal jako generální partner atletického mítinku Rieter Ústí nad Orlicí.

Minulé dva roky a rok současný nám připomínají, jak důležitá jsou slova zdraví a mír. Jak moc by nás potěšilo, pokud budeme moci uzavřít pandemii nemoci COVID-19, která se bohužel, jak se zdá, znovu probouzí, a pokud co nejdříve ustane válka na Ukrajině a vrátíme svět do „normálnější“ podoby.

Potěšte svého sportovního ducha a srdce při návštěvě atletického mítinku, který jistě jako v minulosti nabídne mnoho vynikajících výkonů.

Budu se těšit na setkání s Vámi.

 

Jan Lustyk
generální ředitel Rieter CZ s.r.o.

Oficiálni Hajek

Vážení sportovní přátelé, srdečně Vás vítám v Ústí nad Orlicí!

Rok uběhl neskutečně rychle a opět stojíme na pomyslném startu dalšího ročníku mezinárodního atletického mítinku RIETER ATLETIKA. Pro letošní, čtvrtý ročník, byl zvolen nejvhodnější možný termín s ohledem na dva letní atletické vrcholy, tedy světový a evropský šampionát. Pořadatel mítinku byl nucen samozřejmě zohlednit také program Diamantové ligy. Zvolený termín je tedy určitou zárukou pro kvalitní obsazení startovní listiny a navázání na předcházející ročníky, na kterých se vždy představila zvučná jména a byly předvedeny kvalitní výkony. I letos se tak máme jistě na co těšit!

Touto cestou děkuji Agentuře Vaněk Agency za přípravu a organizaci celého mítinku. Samozřejmě děkuji také generálnímu sponzorovi společnosti Rieter CZ a dalším partnerům a institucím. Město Ústí nad Orlicí, jako hlavní partner akce, deklaruje svou podporou spolupráci se společností Rieter CZ. Dlouholetá spolupráce se prolíná ve sportovní, kulturní a sociální oblasti a profituje z ní široká veřejnost nejen samotného města, ale celého orlickoústeckého regionu.

Protože má v Ústí nad Orlicí atletika dlouhodobou historii, věřím, že stejně jako v letech minulých, i letos se hlediště stadionu zcela zaplní a že diváci vytvoří potřebnou závodní atmosféru a ocení výkony všech sportovců.

Petr Hájek
starosta města

hejtman netolicky

Vážení sportovní přátelé,

náš Pardubický kraj je každoročně spjatý s celou řadou významných kulturních, společenských a sportovních akcí, které do regionu lákají návštěvníky, sportovce a vystupující nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Jsem rád, že mezi tyto akce letos již počtvrté patří také atletický mítink v Ústí nad Orlicí, který nese jméno společnosti RIETER. Předchozí roky ukázaly, že tento mítink si mezi sportovci vybudoval své pevné místo, o čemž svědčí účast Barbory Špotákové, Jakuba Vadlejcha, Vítězslava Veselého, Pavla Masláka nebo Zuzany Hejnové. Pevně věřím, že si akce udrží vysoko nastavenou laťku i v příštích letech a jsem rád, že k tomu můžeme jako Pardubický kraj také přispět.

Velký dík patří všem, kteří se na organizaci atletického mítinku podílí, protože je za nimi vidět velký kus práce. Věřím, že tuto práci ocení nejen samotní sportovci, kterým přeji co nejlepší výkony, ale také diváci, kteří se z těchto výkonů mohou v Ústí nad Orlicí těšit.


Martin Netolický
hejtman Pardubického kraje

hejtman netolicky

Vážení fandové atletiky.
Mezinárodní atletický mítink RIETER oslaví na konci letních prázdnin čtvrté narozeniny. Za poměrně krátkou dobu se stihl zapsat, a to poměrně tučným písmem, minimálně do domácího atletického kalendáře.
Možná jen skuteční optimisté věřili, že se během prvních tří ročníků mítinku představí v Ústí nad Orlicí špičkoví atleti, medailisté z olympijských her, světových a evropských šampionátů.
Stalo se. Na mítinku startovaly takové hvězdy jako Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý, Pavel Maslák, Tomáš Staněk, Petr Svoboda, Bára Špotáková, Nikola Ogrodníková nebo Zuzana Hejnová.
Na mítinku jsme přivítali absolutní atletickou kvalitu ze zahraničí. Za všechny mohu připomenout dvojnásobného mistra světa v hodu oštěpem Andresona Peterse z Grenady, amerického a anglického sprintera Mike Rodgerse, resp. Richarda Kiltyho.
Je jasné, že účast takových hvězd něco stojí. Rád bych v této souvislosti poděkoval čtyřem desítkám partnerů. Na prvním místě generálnímu řediteli společnosti Rieter CZ Ústí nad Orlicí Janu Lustykovi. Ocenit musím rovněž zájem a podporu ze strany města Ústí nad Orlicí v čele se starostou Petrem Hájkem. Jsem rád, že náš mítink tradičně podporuje také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
V posledních letech ovlivnil mezinárodní i domácí atletický kalendář koronavirus. Letošní rok je rovněž atypický, atleti mají krátce po sobě světový a evropský šampionát, ti nejlepší závodí na mítincích Diamantové ligy.
Kalendář je nabitý, hledat vhodný termín je složitá alchymie. Letos jsme vsadili na závěr měsíce srpna, tak uvidíme.
Věřím, že mítink RIETER 2022 nabídne fanouškům královny sportu opět kvalitní podívanou.

Uvidíme se 30. srpna.


Vladimír Vaněk
manažer mítinku