Jan Lustyk detail 800px 1Vážení příznivci atletiky.

V loňském roce, v době 25. výročí od úspěšné privatizace naší firmy se švýcarským koncernem Rieter, jsme odstartovali spojení naší firmy s atletikou, konkrétně s RIETER atletickým mítinkem.

Byl velmi úspěšný, což potvrzuje fakt, že na něm startovala plejáda nejlepších českých atletů a atletek. Bezprostředně po skončení prvního ročníku mítinku jsem zmínil pro média, že v této aktivitě určitě budeme pokračovat.

Vše vypadalo zdánlivě jednoduše. Bohužel se stalo něco, co nikdo nepředpokládal. Prakticky celý svět se zastavil, viníkem by koronavirus covid-19. V době mimořádných opatření se jeden čas jevilo, že sport a kultura zůstanou v letošním roce umrtvené. Jsem rád, že mohu konstatovat, že naše firma bojovala a bojuje s koronavirem úspěšně. Stále vyrábíme a dodáváme naše produkty.

Se zlepšením situace a postupným uvolňováním opatření jsme došli k názoru, že atletický mítink bude, že jej znovu podpoříme a přivedeme do našeho regionu kvalitní sportovní podívanou. Společně s vámi se těším na druhý ročník RIETER atletického mítinku.

Děkuji všem, kteří se zasloužili o to, že se mítink v sobotu 29. srpna uskuteční. Pořadateli a manažerovi akce Vladimíru Vaňkovi, jeho spolupracovníkům a pochopitelně všem sponzorům.

Jan Lustyk
generální ředitel Rieter CZ s.r.o.

Oficiálni HajekVážení sportovní přátelé, srdečně Vás vítám v Ústí nad Orlicí.

Nebývá zvykem, aby hned první ročník jakékoliv akce nastavil pomyslnou laťku úrovně a kvality tak vysoko, jako se to podařilo při loňském atletickém mítinku RIETER ATLETIKA 2019. Loňský ročník měl skvělou úroveň, o kterou se postarali čeští medailisté z olympijských her, světových a evropských šampionátů, ale také kvalitní závodníci ze zahraničí. Na mítink reagovala řada lidí z domácího atletického hnutí a prakticky všichni vyzvedli vysokou kvalitu závodů. Město Ústí nad Orlicí, jako hlavní partner akce, se díky tomuto hodnocení stalo hrdým hostitelem všem účastníkům a neváhalo podpořit i druhý ročník.

Přestože se nad letošním mítinkem kvůli koronavirové pandemii vznášel dlouho velký otazník a organizátoři těžko hledali vhodný termín, můžeme se nakonec opět v Ústí nad Orlicí těšit na velká atletická jména a osobnosti. V našem městě má atletika dlouhodobou historii, a proto věřím, že stejně jako loni i letos se hlediště stadionu zaplní příznivci „královny sportu“, kteří vytvoří potřebnou diváckou atmosféru.

Dovolím si připomenout, že pořadatelem akce je Agentura Vaněk Agency a generálním sponzorem společnost Rieter CZ. Hlavní partner, tedy Město Ústí nad Orlicí, svým přístupem a podporou navazuje na dlouhotrvající spolupráci, která se téměř pětadvacet let zviditelňovala tenisovým turnajem. Nejprve se jednalo o Rieter Cup (mistrovství ČR mužů a žen) a následně pak o Rieter Open (mezinárodní turnaj mužů kategorie ITF). Spolupráce města se společností RieterCZ není dlouholetá jen ve sportovních aktivitách, ale také v kulturní a sociální oblasti.

Vážení (nejen) sportovní příznivci, uvedené skutečnosti jsou nejlepší pozvánkou do Ústí nad Orlicí. Nenechte si ujít vrcholovou atletiku! Srdečně Vás zvu na atletický mítink RIETER 2020 a těším se s Vámi na viděnou!

Petr Hájek
starosta města Ústí nad Orlicí

hejtman netolickyVážení sportovní přátelé.

letošní rok je pro nás všechny v mnoha ohledech mimořádný. Koronavirová pandemie ochromila fungování naší společnosti, zrušila řadu kulturních, společenských a sportovních akcí, a to samozřejmě nejen v našem kraji, ve kterém se každoročně koná celá řada tradičních sportovních klání, soutěží, závodů či turnajů s regionálním, celostátním, ale také mezinárodním věhlasem.

Mám radost, že i Ústí nad Orlicí dlouhodobě žije sportem a bude žít i v letošním roce v rámci druhého ročníku atletického mítinku, který nese jméno společnosti RIETER. Jsem velmi rád, že jako Pardubický kraj můžeme podpořit akce tohoto typu, kde své síly měří špičkoví čeští atleti, mezi kterými zcela jistě budou také stávající či budoucí čeští reprezentanti, mistři světa či olympijští vítězové.

Především si však přeji, aby nejen sportovní život již nikdy nebyl omezen v takové míře, jak jsme tomu byli svědky v průběhu letošního jara. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, že se život nejen v našem kraji vrací do svých zajetých kolejí a můžeme se setkávat při nejrůznějších příležitostech, jako je tato.

Chci poděkovat organizátorům za jejich práci a popřát všem sportovcům co nejlepší výkony. Věřím, že se do našeho krásného kraje budou rádi vracet.

Martin Netolický
hejtman Pardubického kraje

hejtman netolicky

Ať žije královna sportu!
Letošní rok je úplně jiný než ten loňský. Pandemie koronaviru poznamenala celý svět a ten sportovní není výjimkou. V plánovaném termínu se neuskuteční letní olympijské hry v Japonsku, byly zrušeny tradiční velké mezinárodní sportovní akce a turnaje.

Druhý ročník RIETER atletického mítinku je za dveřmi a je to svým způsobem malý zázrak. Rád bych v této souvislosti poděkoval všem partnerům, bez jejichž pomoci bychom druhý ročník mítinku neuspořádali. Na prvním místě generálnímu řediteli společnosti Rieter CZ Ústí nad Orlicí Janu Lustykovi. Velký dík patří vedení města Ústí nad Orlicí v čele se starostou Petrem Hájkem, hejtmanovi Pardubického kraje Martinu Netolickému a téměř čtyřem desítkám firem.

Nebylo jednoduché naplnit rozpočet mítinku a zajistit finanční zdroje, které nám umožní přilákat na start nejlepší české atlety a atletky. Hned první ročník RIETER mítinku byl v tomto směru excelentní, vždyť v Ústí nad Orlicí závodili olympijští vítězové, medailisté ze světových a evropských šampionátů.

Když jsme vloni v Ústí nad Orlicí nahradili poněkud okoukaný tenis královnou sportu, udělali jsme krok správným směrem. Svým způsobem jsme si však na sebe upletli bič. Vysoko nastavenou laťku bude velmi obtížné překonat, ale i udržet. Přesto věřím, že budeme mít fanouškům atletiky v sobotu 29. srpna co nabídnout.

 

Vladimír Vaněk
manažer mítinku