Jan Lustyk detail 800px 1

Vážení přátelé atletiky,

když minulý rok skončil náš úspěšný ročník atletického mítinku - po prvním ataku COVIDu - řada z nás si myslela, že to nejhorší máme za sebou. Bohužel opak byl pravdou a následoval další, ještě delší lockdown než ten v roce 2021.

S blížícím se létem a chci říci, že i díky vakcinaci, se situace mění a vidíme světlo na konci tunelu. A tak mne těší, že mohu sdělit 2 věci – naše firma byla, je a bude zcela operativní, překonali jsme veškeré těžkosti a zajišťovali naše dodávky zákazníkům a že opět podporujeme další ročník atletického mítinku, na který vás všechny srdečně zvu.

Děkuji všem, kteří se zasloužili o to, že se mítink ve středu 18. srpna uskuteční. Pořadateli a manažerovi akce panu Vladimíru Vaňkovi, jeho spolupracovníkům a pochopitelně všem sponzorům.

 

Jan Lustyk
generální ředitel Rieter CZ s.r.o.

Oficiálni Hajek

Vážení sportovní přátelé, srdečně Vás vítám v Ústí nad Orlicí!

S ohledem na přetrvávající koronavirovou pandemii je letošní třetí ročník atletického mítinku RIETER ATLETIKA jednou z mála sportovních akcí, která se v našem městě uskuteční. Navíc najít vhodný termín i s ohledem na přeložené Olympijské hry nebylo pro hlavního pořadatele a organizátora jednoduché. Proto mám osobně velkou radost, že RIETER ATLETIKA 2021 nebude v Ústí nad Orlicí chybět.

Předcházející dva ročníky nastavily pomyslnou laťku úrovně a kvality hodně vysoko. V Ústí jsme viděli závodit medailisty z olympijských her, ze světových a evropských šampionátů. Za všechna jména stačí připomenout dvojnásobnou olympijskou vítězku a trojnásobnou mistryní světa, oštěpařku Bárou Špotákovou, trojnásobného halového mistrem světa v běhu na 400 metrů Pavla Masláka nebo mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzanu Hejnovou.

Za přípravu a organizaci děkuji pořadateli akce Agentuře Vaněk Agency a samozřejmě také generálnímu sponzorovi, kterým je společnost Rieter CZ. Hlavní partner, Město Ústí nad Orlicí, svým přístupem a podporou navazuje na dlouhotrvající spolupráci, která se téměř pětadvacet let zviditelňovala tenisovým turnajem Rieter Cup či Rieter Open. Spolupráce města se společností Rieter CZ je dlouholetá nejen ve sportovních aktivitách, ale také v kulturní a sociální oblasti.

V Ústí nad Orlicí má atletika dlouhodobou historii, proto se těším na zaplněné hlediště stadionu, sportovní atmosféru a potlesk, který ocení výkony všech sportovců.

Petr Hájek
starosta města

hejtman netolicky

Vážení sportovní přátelé,

poslední dva roky byly pro nás všechny velmi složité. Koronavirová pandemie ochromila fungování naší společnosti, zrušila řadu kulturních, společenských a sportovních akcí, a to samozřejmě nejen v našem kraji, ve kterém se každoročně koná celá řada tradičních sportovních klání, soutěží, závodů či turnajů s regionálním, celostátním, ale také mezinárodním věhlasem. Mám radost, že i Ústí nad Orlicí dlouhodobě žije sportem a bude žít i v letošním roce v rámci třetího ročníku atletického mítinku, který nese jméno společnosti RIETER.

Jsem rád, že jako Pardubický kraj můžeme podpořit akce tohoto typu, kde své síly měří špičkoví čeští atleti, mezi kterými zcela jistě budou také stávající či budoucí čeští reprezentanti, mistři světa či olympijští vítězové. Především však doufám, že je letošní rok tím posledním, kdy je nejen sportovní život omezen v tak velké míře. Chci poděkovat organizátorům za jejich práci a popřát všem sportovcům co nejlepší výkony.

Věřím, že se do našeho krásného kraje budou rádi vracet.


Martin Netolický
hejtman Pardubického kraje

hejtman netolicky

Je jisté, že se nám během dvou let podařilo v Ústí nad Orlicí představit sportovní podnik mezinárodní úrovně. Připomínám, že prvních dvou ročníků atletického mítinku RIETER se zúčastnili medailisté z olympijských her, světových a evropských šampionátů.


Podařilo se to díky podpoře několika desítek partnerů. Na prvním místě bych rád poděkoval Janu Lustykovi, generálnímu řediteli společnosti Rieter CZ Ústí nad Orlicí, která je klíčovým partnerem pořadatele. Ocenit je třeba rovněž zájem a podporu ze strany vedení města Ústí nad Orlicí v čele se starostou Petrem Hájkem, mítink tradičně podporuje také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.


Poslední dva roky žijeme ve netradiční době, což způsobila pandemie koronaviru, která zasáhla celý svět. Zrušeno nebo odloženo bylo několik mezinárodních akcí, letní olympijské hry v Japonsku dostaly roční odklad. Koronavirus výrazně ovlivnil domácí a mezinárodní atletický kalendář.
I z tohoto důvodu není jednoduché přilákat na start špičkové české a zahraniční atlety. Řekl jsem již vloni, že jsme si laťku nastavili poměrně vysoko, že jsme si na sebe upletli bič. Mám pocit, že letos to platí dvojnásob. Přesto věřím, že třetí ročník mítinku RIETER nabídne znovu kvalitní atletiku. Přijďte se podívat, z výše uváděných důvodů tentokrát netradičně ve středu 18. srpna.


Vladimír Vaněk
manažer mítinku